1. Đumbir
Čaj od đumbira pomaže kod mamurluka i mučnine. Smanjuje osjećaj boli i uznemirenosti u trbuhu. Za mučninu je dobar i ušećereni đumbir.
POGLEDAJTE VIDEO:
01:40
Deset korisnih savjeta kako preživjeti mamurluk.
|
Video: 24sata/pixsell
2. Pijte voćne sokove.
Postoje dokazi da fruktoza – šećer u voću – sagorijeva alkohol. Fruktoza podiže razinu šećera u krvi, koju alkohol spušta. No, budite oprezni, kako ne biste potaknuli nagle promjene šećera u krvi.
Foto: Dreamstime_/ILUSTRACIJA
3. Limeta
Baš kao i limun, limeta je odlična u borbi protiv mamurluka. Probajte popiti dvije čajne žličice svježe iscijeđenog soka od limete ili nekoliko kapi tog soka dodajte u žlicu meda. Razliku ćete odmah uočiti, posebice ako to učinite čim se probudite jer će vam razbistriti um.
Foto: Dreamstime
4. Crna limunada
Sastojci: sok od 2 limuna, 1 litra vode, 1 mala žlica aktivnog crnog ugljena, 2 žlice javorova sirupa
Foto: Dreamstime_/ILUSTRACIJA
Priprema: Sve sastojke dobro promiješajte pa popijte limunadu. Inače, aktivni ugljen daje se ljudima nakon što su se otrovali nečim. On ima sposobnost na sebe vezati otrov.
5. Pileća juha
Sastojci: 500 g piletine, 3 mrkve, korijen celera, 3 korijena peršina, 1/2 korabice, manja krumpira, list kelja, svježi peršin, jaje, malo griza, sol, papar
Foto: Dreamstime_/ILUSTRACIJA
Priprema: Povrće ogulite, a pile narežite na komade. U veći lonac stavite piletinu i povrće, dodajte sol i papar te sve kuhajte oko sat vremena. Pred kraj kuhanja u posudicu stavite jedno jaje, malo soli i griza dovoljno da umiješate gustu smjesu. Ostavite da stoji pet minuta. Ako volite tvrđe noklice, umiješajte više griza.
Kad su piletina i povrće skuhani, ukuhajte noklice. Žličicom zagrabite mali komad smjese za noklice te je uronite u juhu dok smjesa sama ne otpadne sa žlice. Ponovite dok ne potrošite cijelu smjesu. Ostavite da se juha s noklicama kuha dodatnih deset minuta i spremna je za posluživanje.
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.