Site icon svakodnevno.me

VIDEO Đoković peti put sportaš godine, Bonmati najsportašica

VIDEO Đoković peti put sportaš godine, Bonmati najsportašica

Španjolska nogometašica Aitana Bonmati i srpski tenisač Novak Đoković dobitnici su nagrada Laureus, takozvanih sportskih Oscara za najbolju sportašicu, odnosno sportaša u 2023. Bonmati je prošle godine bila najbolja igračica u izboru Fife, osvajačica Zlatne lopte, a proglašena je i za najkorisniju igračicu (MVP) Svjetskog prvenstva na kojemu je Španjolska osvojila naslov prvakinja.

Đoković je po peti put u karijeri osvojio nagradu Laureus nakon što je lani osvojio tri od četiri Grand Slam turnira (Australian Open, Roland Garros, US Open) te je igrao finale na četvrtom (Wimbledon). 
POGLEDAJTE VIDEO:

05:21

Sportaši na crvenom tepihu Laureus nagrade

|
Video: 24sata/reuters

Foto: Violeta Santos Moura

Španjolska ženska nogometna reprezentacija osvojila je i nagradu za ekipu godine. Za sportaša koji je napravio najveći iskorak proglašen je nogometaš madridskog Reala Jude Bellingham, dok je nagradu za povratnicu godine osvojila američka gimnastičarka Simone Biles.
Sportaše za nagradu Laureus nominiraju predstavnici svjetskih medija, a pobjednike bira 69 članova Svjetske sportske akademije Laureus. Nagrada je utemeljena 2000.

 POGLEDAJTE GALERIJU: Sportske zvijezde na crvenom tepihu

| Foto: Violeta Santos Moura

Dobitnici nagrade Laureus za 2023.:

sportašica godine: Aitana Bonmati
sportaš godine: Novak Đoković
ekipa godine: Španjolska ženska nogometna reprezentacija
najveći iskorak: Jude Bellingham
povratnica godine: Simone Biles
najbolja sportašica s invaliditetom: Diede de Groot
sportašica godine u akcijskim sportovima: Arisa Trew
nagrada za humanitarni rad: Rafa Nadal Foundation 



Source link

Exit mobile version