Slovenija pobijedila Švedsku i pomogla Hrvatskoj, košarkaške kvalifikacije za SP

Veliki je favorit bila Slovenija protiv Švedske u Stockholmu, pogotovo nakon razigrane partije i visoke pobjede nad Hrvatskom u Ljubljani, ali odvila se drama kakvu je malo tko mogao predvidjeti. Srećom po Hrvatsku, završila je pobjedom susjeda 84-81.Švedska je imala napad za pobjedu, Pelle Larsson imao je otvoreni šut za tricu šest sekundi prije kraja nakon što je Luka Dončić nevjerojatno bacio loptu u prazno, ali Šveđanin je promašio.Cijela utakmica bila je izjednačena. Slovenci su se, doduše, sredinom prve četvrtine vodili deset razlike, a na veliki odmor otišlo se s 41-41. Na ulasku u zadnjih 10 minuta Dončić i društvo opet su se odlijepili na +9, no u završnici su Šveđani sasvim poništili minus, čak i vodili dvije minute prije kraja, ali Slovenija je vratila prednost i pobijedila uz rolu Gorana Dragića.Hrvatska tako uoči posljednje utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo sama odlučuje o svojoj sudbini i, ako pobijedi Finsku u dvorani riječkog Zameta (20 sati), izborit će idući krug natjecanja, ujedno i izbjeći pretkvalifikacije za idući Eurobasket.Dončić je, unatoč pogrešci na kraju, bio maestralan s 31 košem i deset skokova, Goran Dragić dodao je 18, a kod Šveđana su se istaknuli Ludvig Hakanson s 24 i devet asistencija. Upravo on promašio je tricu za produžetak s istekom vremena s centra. Simon Birgander ubacio je 15.Najčitaniji članci