Site icon svakodnevno.me

Slovenski mediji nakon košarke Slovenija – Hrvatska, poraz u Ljubljani

Slovenski košarkaši lakoćom su pobijedili Hrvatsku u Ljubljani u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Već je prva četvrtina nagovijestila katastrofu (33-8), a u preostale tri je to bilo kudikamo izjednačenije, no nedovoljno za bilo kakvu neizvjesnost. Na koncu je završilo +28 (97-69).Mediji iz Dežele euforično su popratili slavlje u kojima su sudjelovali jedan od najboljih svjetskih košarkaša Luka Dončić (23) i Goran Dragić (36), kojemu bi to mogao biti i oproštaj od domaćih navijača.POGLEDAJTE VIDEO: Hrvatski navijači u Ljubljani”Slovenci su polako dodavali gas i letjeli na krilima nevjerojatno glasne podrške u prvoj četvrtini, a Dončića su navijači pozdravili pokličima “MVP, MVP!”. Već u prvom poluvremenu Slovenci su se poigrali s Hrvatima”, piše portal Siol.”Suradnja Luke i Gogija (Gorana Dragića, op.a.) bila je nerješiva zagonetka za protivnika, a prva četvrtina završila je glupošću Lovre Gnjidića koji je napravio faul na Gregoru Horvatu ispod slovenskog koša dvije desetinke prije kraja”, izvijestili su na portalu Žurnal24.Hrvatska se držala u igri prve dvije i pol minute (7-6), a onda je Slovenija napravila nestvarnu seriju od 20-0. Hrvatska nije zabila koš šest i pol minuta.Što slijedi?Hrvatska je s omjerom 1-4 na posljednjem mjestu u skupini C kvalifikacija uoči zadnje utakmice protiv Finske u nedjelju u Rijeci (20 sati). Tri sata ranije Slovenija gostuje kod Švedske i lovi četvrtu pobjedu.Hrvatska će u iduću fazu natjecanja ući samo uz pobjedu nad Fincima i poraz Šveđana jer ima bolji međusobni omjer od Skandinavaca. Tamo bi je čekale utakmice protiv Njemačke, vjerojatno i Estonije i Izraela.Preostale utakmice igraju se krajem kolovoza, u studenom i veljači, a samo tri reprezentacije od šest odlaze na završni turnir u Indoneziju, Japan i Filipine. Hrvatskoj bi, dakle, igrala samo teorija za Mundijal, ali bi barem izbjegla pretkvalifikacija za idući Eurobasket.Najčitaniji članci