Site icon svakodnevno.me

2. HNL Varaždin – Sesvete, Varaždin korak do 1. HNL

Znali su Sesvećani da moraju pobijediti kako bi u dobrom ritmu mogli voditi borbu za ostanak u posljednja dva kola, ali s druge je strane bio prvi pretendent na povratak u elitni rang hrvatskog nogometa koji je rekao – ne može! Nogometaši Varaždina su s 3-2 (2-1) slavili na gostovanju u Sesvetama i uzeli vrijedna tri boda.A ta je pobjeda bila još važnija jer je drugoplasirani Rudeš kiksao na gostovanju kod nedalekog Jaruna (1-1) i sad imaju 53 boda dva kola prije kraja prvenstva, dok vodeći Varaždin ima 57 te već idućeg vikenda kad im u goste dolazi Dugopolje mogu izabranici Marija Kovačevića s navijačima na domaćem terenu proslaviti naslov prvaka i povratak u prvu ligu.A nije sve tako jednostavno krenulo za goste jer je u 11. minuti iz penala zabio Vujanić iz penala, ali u idućem je napadu sve na početak vratio Belcar. Osovina Postonjski-Senić-Karabatić danas je odlično radila iz prekida pa su golom Senića poveli gosti u 36. minuti, a na asistenciju kapetana ‘Điđija’ Postonjskog zabio Fran Brodić nakon kornera u 61. minuti.Valja istaknuti da su zgob gluposti Mujića domaći od 41. minute igrali s igračem manje, ali uspjeli su doći na gol zaostatka u 64. minuti kad je nakon odlične duge lopte iz obrane lijepo u prvi kut opalio Stojanović. Nije to bilo dovoljno da Varaždin izgubi prednost pa je nakon četiri minute nadoknade i posljednjeg zvižduka suca Tihomira Pejina slavlje moglo početi.Sad se Rudeš mora uzdati u Dugopolje pa zatim i u Dubravu, a oni ne smiju kiksati protiv Sesveta i Dugopolja. No, nekako je realnija opcija da varaždinski nogometaši obrane četiri boda prednosti i ako ne već 22. svibnja kad im u goste stiže momčad s juga Hrvatske, potvrde naslov prvaka u posljednjem kolu.Najčitaniji članci