Home

Sarri debitirao pobjedom, gol tehnologija spasila Tottenham

U petak navečer počela je nova sezona engleske Premierlige, a u prvoj utakmici Manchester United je pobijedio Leicester 2:1. Na otvaranju subotnjeg programa Premiershipa, Tottenham je u gostima svladao Newcastle rezultatom 2:1. Za Spurse su utakmicu počeli i Harry Kane i Delle Ali bez obzira na to što su tek nedavno stigli s godišnjeg odmora.

Svi pogoci su pali u prvom dijelu. Tottenham je u vodstvo doveo Vertonghen u osmoj minuti da bi Joselu izjednačio tri minute kasnije, kada je glavom matirao Llorisa, nakon sjajnog centaršuta Matta Ritchieja. No ipak najviše će se pričati o golu Vertonghena koji je priznat zbog gol-tehnologije.

Naime, branič Spursa  je uputio udarac glavom, koji se odbio od grede, a zatim je vratar Newcastlea iščupao loptu iz gola no gol-tehnologija je signalizirala sucu Atkinsonu da je lopta prošla liniju te je tako za nevjerojatnih devet milimetara Jan Vertonghen zabio prvi Tottenhamov zgoditak sezone.

Dele Alli je u 18. minuti zabio za 2:1, a taj rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Newcastle je u drugom poluvremenu, nekoliko puta, opasno zaprijetio, ali nije mogao do izjednačenja jer su Diame Rondon pogađali stativu odnosno gredu, a zanimljivo je i da Kane nije zabio čime je nastavljena njegova neslavna tradicija prema kojoj u kolovozu nikad ne postiže pogotke.

Još jedan član velike šestorke je upisao sva tri boda. Chelsea je uvjerljivo pobijedio Huddersfield u gostima, Bluesi su slavili s 3 :0. Chelsea je rutinski odradio posao iako je sve moglo biti drugačije da je igrač Huddersfielda, Steve Mounie zabio za izjednačenje u 39. minuti, no njegov udarac je pogodio stativu.

N’Golo Kante je načeo mrežu domaćina u 34. minuti, a desetak minuta kasnijeMarcos Alonso je izborio penal koji je realizirao Jorginho te se na predah otišlo s rezultatom 2:0 za Chelsea. Konačan rezultat je postavio Pedro u 80. minuti krasnom realizacijom jedan na jedan.

Watford Bournemouth su očekivano kod kuće pobijedili Brighton odnosnoCardiff. Strijelac za Watford je bio Pereyra u 35. i 54. minuti je tako Brighton u prvom kolu upisao poraz 2:0. Bournemouthu su pobjedu 2:0 donijeli Fraser Wilson koji je u prvom dijelu promašio jedanaesterac.

Povratnik u Premierligu, Fulham, izgubio je 0:2 na svome Craven Cottageu protivCrystal Palacea. Gosti su na poluvrijeme otišli s vodstvom 1:0, a strijelac je bioSchlupp u 41. minuti. U drugom dijelu zabio je Wilfried Zaha, deset minuta prije kraja, i tako postavio konačan rezultat.