Hrvatska je u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva! Ovaj povijesni uspjeh, u kojem je ova generacija nogometaša nadmašila i onu iz ‘98., pratile su stotine tisuća ljudi, što pred malim ekranima, što na otvorenom.

Čak 120 minuta drame priuštili su nam Vatreni protiv Engleske. Nitko nije očekivao pogodak Engleske na samom početku. No, u drugom poluvremenu gledali smo onakvu Hrvatsku na kakvu smo navikli i to se isplatilo. Pogotkom Perišića ušli smo u produžetke, a deset minuta prije kraja Mandžukić je zabio za 2:1 i konačnu pobjedu protiv Engleza.

Zagreb, Split, Rijeka, Zadar, Pula, Dubrovnik, Makarska… Navijačima ni kiša nije mogla poremetiti totalnu euforiju. Ne sumnjamo da će proslava pobjede potrajati do kasno u noć.

Pogledajte što su zabilježili naši fotoreporteri.

FOTOGALERIJA: Navijanje na Trgu bana Jelačića u Zagrebu

Zagreb, 110718. Trg bana Josipa Jelacica. Javno gledanje polufinalne utakmice Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji izmedju Hrvatske i Engleske. Na fotografiji: navijaci. Foto: Tomislav Kristo / CROPIX

FOTOGALERIJA: Navijanje u Makarskoj

Makarska, 110718. Javno pracenje utakmice Hrvatska-Engleska na Kacicevom trgu u Makarskoj. Na fotografiji : Navijaci u Makarskoj. Foto: Ivo Ravlic / CROPIX

FOTOGALERIJA: Navijanje u Splitu

Split, 110718. Park Djardin. Gledanje polufinalne utakmice Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji izmedju Hrvatske i Engleske u fun zoni. Foto: Vojko Basic / CROPIX

FOTOGALERIJA: Navijanje na dubrovačkom Stradunu

Dubrovnik,110718. Navijaci gledaju utakmicu Hrvatska - Engleska na Stradunu. Foto: Tonci Plazibat / CROPIX

FOTOGALERIJA: Navijanje na pulskom trgu Forum

Pula, 110718. Na pulskom trgu Forum mnostvo gradjana prati polufinalnu utakmicu Hrvatska - Engleska. Kisa je prestala a i Hrvatska je zabila gol tako da je raspolozenje na vrhuncu. Na fotografiji: slavlje pri 1:1. Foto: Goran Sebelic / CROPIX

FOTOGALERIJA: Navijanje u Rijeci

Rijeka, 110718. Gat Karoline Rijecke. Gradjani prate utakmicu Hrvatska - Engleska u satoru zbog losih vremenskih uvjeta. Na fotografiji: navijaci. Foto: Matija Djanjesic / CROPIX

FOTOGALERIJA: Navijanje u Zadru

Zadar, 110718. Grad Zadar i Turisticka zajednica organizirali su gledanje utakmice polufinala Svjetskog nogometnog prvenstva Hrvatska - Engleska. Foto: Jure Miskovic / CROPIX